Hyeon-Jong-Yang, şapkasının altına haraç yazdı

— Future Dodgers (@FutureDodgers) 11 Haziran 2020

Abi bu lol sil

– henry von thaden (@redsoxnstuff) 11 Haziran 2020

ikna olmuş bob nightengale, twitter’da sosyal bir deney olarak ortaya çıkan bir algoritmadır.

— steve (@sschreiber13) 11 Haziran 2020

Ayılar acıyı hissetmeye devam ederken "çifte doink" yürek burkan 2018 NFC playoff çıkışlarından en iyi şakalar, yardım için başka bir yerel profesyonel ekibe bakmayı düşünmeliler.

Cubs başkanı Theo Epstein sadece Red Sox ve Cubs için World Series kuraklıklarını kıran bir lanet kırıcı değil, aynı zamanda yetenekli bir tekmeci de.

Epstein bu hafta bacak becerilerini iyi bir amaç için sergiledi: ALS araştırma ve tedavi seçeneklerini destekleyen Karlı Güçlü fonu için para toplamak. 50 metreden bir gole bağlandı… bir nevi. Tekme, sabit bir koniden geldi ve dikmelerden geçmek yerine bir futbol kalesine indi. Yine de 46 yaşındaki oyuncunun performansı etkileyiciydi.

DAHA: Sporda giyilebilir teknolojinin potansiyel tehlikeleri

Theo Epstein 50 yard mesafeden bağlanıyor, ALS ile savaşmak için #SnowyStrong’a bağış yapıyor ve #TrickShot4Snowy yarışmasında @RedSox’tan @davidortiz ile @PearlJam’den Eddie Vedder’ı aday gö[email protected] ve @NHLFlames ile mücadeleye devam edin! https://t.co/Gh0fqhzh9I #ALSAwarenessMonth pic.twitter.com/s19LLza8Mk

— Chicago Cubs (@Cubs) 19 Haziran 2020

Şimdi belki de Ayıların tekme sıkıntılarını gidermek için Epstein’ın yardımına başvurma zamanı gelmiştir.

Chicago’lu oyuncular son dört yılda 103 şut denemesinin yalnızca 80’ini (yüzde 78) yaptı. Bu süre boyunca lig ortalaması yaklaşık yüzde 88 oldu.

Sammy Sosa belgeselde bunu zaten açıklamasaydı "Uzun Geçti Yaz" Cubs’ı özlediğini Pazartesi sabahı Chicago’nun 670 The Score ile yaptığı bir radyo röportajında ​​yaptı.

Kariyerinin sonlarına doğru Baltimore’a gittiğinden beri Sosa’nın Chicago’dan bağlantısı kesildi, birçok yıldızın emekli olduktan sonra yaptığı gibi bir kahraman dönüşü alamadı. 

Cubs için 545 eve koşan dış saha oyuncusu, ilişkiyi duygusal bir şekilde düzeltmeye çok istekli görünüyor.

"Geri dönüp onlara hitap etme şansım olursa, çok fazla gözyaşı olacak," dedi Sosa. "Çünkü uzun zamandır Chicago’ya dönmedim. Hayranlara gerçekten çok şey söylemek istiyorum ve benim için olan desteği takdir ediyorum. Chicago’ya geri dönmek çok iyi bir zaman olacak (eğer olursa). Harika olurdu. Herhangi bir yol arıyorum ama o an geldiğinde buna hazırlıklı olmalıyım. Ayrıca hayranlar da çok mutlu olacak. Bakalım neler olacak."

DAHA: Cubs taraftarları takıma Sosa’yı onurlandırmaları için yalvarıyor

Sosa, Cubs ile geçirdiği süre boyunca çok heyecanlıydı, ancak en unutulmaz dönemi 1998’de Mark McGwire ile tek sezonluk MLB deplasman rekoru için teke tek gittiğinde geldi.

Takımın Chicago’da geçirdiği süre boyunca World Series’e ulaşmak için en yakın şansında, Marlins’e karşı yürek parçalayan bir seri kaybıyla bir çift ev koşusu ile .308 yendi. Bu uzun toplardan biri, Oyun 1’in dokuzuncu vuruşunda iki çıkışlı, oyunu bağlayan iki koşu şutuydu.

Wrigley Field’daki hatıralar göz önüne alındığında, Sosa bir noktada hak ettiği hayranlığı alabileceğini umuyor.

"Louis’de Mark McGwire’ı karşıladılar." dedi Sosa. "Barry Bonds’u San Francisco’da karşıladılar. Chicago’ya geri dönmek için ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. »

Cubs, 2004’te takımdan ayrıldığından beri Sammy Sosa’nın varlığından neredeyse hiç bahsetmedi ve taraftarlar, feuda son verme zamanının geldiği konusunda kararlı.

ESPN belgeselinden önce "Uzun Kayıp Yaz" Pazar gecesi takım, Sosa’nın önemli anlarının bir videosunu yayınladı. Sosa’yı Wrigley Field’a geri getirme lehine ezici bir yanıt aldı.

Sosa ve Cubs, kulübün sahibinin oyuncudan özür dileyerek kabul etmesini istediği steroid suçlamalarıyla ayrı tutuldu. Sosa, performans arttırıcı ilaçlar kullandığını hiçbir zaman kabul etmemiştir.

Giants’ın yıllarca süren buzlu mesafeden sonra Barry Bonds’u memnuniyetle karşıladığını ve Kardinallerin Mark McGwire’ı 2017’de kulüpleri Onur Listesi’ne dahil ettiğini belirtmekte fayda var.

DAHA: 2020 MLB Taslak seçimlerinin tam listesi

Sosa, Cubs ile 13 sezonda 545 deplasman maçına çıktı ve 1998’de NL MVP’sini kazandı.

İşte Cubs taraftarlarının Sosa ile ilgili yorum selinden küçük bir örnek:

KRAL’I EVE GETİRİN

– jake britton (@_bigbritt) 14 Haziran 2020

SAMMY’İ GERİ GETİRİN. EMEKLİLİK 21

— JT (@jarretttaft) Haziran 14, 2020

ONU WRIGLEY’E GERİ GETİRİN RICKETTS!!! pic.twitter.com/0EMLk3BHGe

— Bryan Rowe (@lugnut106) 14 Haziran 2020

Tebrikler. Franchise tarihindeki en büyük oyunculardan biri hakkında tweet attığınız ilk şey, kelimenin tam anlamıyla mümkün olan en sütlü tanımdır. Biraz heyecanlı gibi davranmak sizi öldürür mü beyler???

— Mike Praznowski (@PrazMaster) 14 Haziran 2020

pic.twitter.com/nvT5IoJqpc

— Aaron Handler (@aaronhandler) 14 Haziran 2020

Gecikmiş heykel

— İşte bunun için Cubs Fan (@MrSoprano21) 14 Haziran 2020

ALLAH RIZASI İÇİN ONU GERİ GETİRİN ONU KABUL EDİN

— Dabo Swinney Stan Acct (@ggregga24) Haziran 14, 2020

Kia Tigers, Hyeon-Jong Yang höyükte başarılı olduğunda, faturanın altında bir dizi haraç yazan bir şapka takıyor.

İçlerinden biri « Doo Hwan," 24 yaşında kemik kanserinden ölen arkadaşı ve eski takım arkadaşı Doo-Hwan Lee’ye atıfta bulunarak. Bir diğeri “CCR," kan kanseri olan ve ölümünden önce hastanede ziyaret ettiği bir kadın hayranının baş harfleri. Bir diğerinde, beyin enfarktüsüyle mücadele eden eski Kia savunma koçu Dong-Jae Kim’e bir övgü olan « DJ87 » yazıyor.

Son olarak, merhum atıcı Jose Lima ve ticari marka maskaralıklarına atıfta bulunan birçok MLB hayranının aşina olduğu « Lima Time » ifadesi vardır. Haraçların her birinin Yang için özel bir anlamı olsa da, onun Lima ile olan bağlantısı en kişisel olanıdır. Yang ve Lima, 2008 sezonunda, eski MLB All-Star’ın Kore Beyzbol Örgütü’nün (KBO) Kia Tigers’ı için oynadığı 2008 sezonunda beklenmedik bir dostluk kurdu. Bu, yaklaşık on yıl sonra bile Yang’da hâlâ yankılanan bir bağ.

DAHA: KBO’daki eski MLB oynatıcı, dil engeli zorluklarını gösteriyor

Kia, Lima’yı satın aldığında, ekip, KBO tarihinde en çok Kore Serisi şampiyonluğunu (10) kazanan franchise için alışılmadık bir bölge olan 2007’deki (51-74-1) son sezonundan geri dönmek istiyordu. . Belirgin yaşlanmasına rağmen, Lima inkar edilemez bir şekilde KBO’da oynayan yabancı oyuncular arasında en iyi özgeçmişlerden birine sahipti. Kore medyası satın almayı kutladı. Lima eskisi gibi atıcı olmasa da baskı ve heyecan çok büyüktü.

O sırada Yang, çaylak sezonunu yeni bitirmiş 19 yaşında bir atıcıydı. Gwanju Dongseong Lisesi’nden son derece lanse edilen bir LHP adayı olan Yang, 2007 KBO Taslağının ikinci bölümünün ilk seçimiydi. 2007’de 19 yaşında, Tigers için 49.2 IP’de 4.17 ERA ile 1-2’ye giderken üst düzey aksiyon gördü. Takım Lima’yı transfer ettiğinde genç solcu pek düşünmedi. 

Yang, Sporting News’e “Çok gençtim, bu yüzden yeni yabancı oyuncu takım arkadaşlarının nasıl olacağını düşünmek gerçekten aklıma gelmedi” dedi.

Bu kısa sürede değişti.

“Bahar antrenmanlarında ve oyun oynarken birbirimizi tanıdıkça," Yang dedi ki, "(Lima)’nın çok aktif, eğlenceli ve beyzbol oynamaktan gerçekten zevk alan bir oyuncu gibi göründüğünü öğrendim. »

Lima sadece bir büyük lig oyuncusu olarak sahadaki performansıyla değil, aynı zamanda takım arkadaşlarını ve hayranlarını memnun eden saha dışı tuhaflıkları ile de tanınıyordu. Kore’de bile, Mudeung Beyzbol Stadyumu’ndaki sığınaktayken veya barakada otururken, atıcı mizah anlayışı, dansı ve takıma sesli desteğiyle sonsuz coşkusunu sergiledi.

GIPHY aracılığıyla

Yang ve 36 yaşındaki Lima, birbirlerini tanıdıkça iyi anlaştılar.

« O ve ben benzer bir zihniyeti paylaştık – sonuçtan bağımsız olarak zevkli bir bakış açısıyla beyzbol oynamak," dedi Yang. "Ona baktığımda, ‘Vay canına, bu oyunu oynamak için gerçek bir tutkusu ve sevgisi var’ gibi hissettim.

Yang, « Sadece 20 yaşındaydım ve takımda aynı yaşta kimse yoktu – ben sadece küçük bir çocuktum » dedi. “Ama Lima bana gerçekten ‘oğlum’ diyerek baktı."

(Getty Resimleri) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/6d/53/joselima-getty-ftr-070617jpg_bxktsjfnpw161s56bznvypogj.jpg?t=417786389&w=500&kalite=80

Jose Lima, Dodgers ile geçirdiği süre boyunca bir vuruştan sonra tepki veriyor. (Getty Resimleri)

Lima’nın desteği, beklediğinden daha zorlu bir ikinci sezon geçiren Yang için çok şey ifade ediyordu. Çoğu zaman çıkmazdan çıkan genç solcu, 75.2 IP’de 48 yürüyüşe izin vererek komutuyla mücadele etti. Ayrıca 5.83 ERA ile 0-5’lik bir rekora da sahipti – her ikisi de çaylak sezonundan düştü.

Artan acıların ortasında Lima her zaman Yang’ın yanındaydı.

“Kişiliğimi oldukça iyi anladı. … Daha yaşlı oyuncuların yanında ve takımın küçük çocuğu olarak kendimi bilinçli ve gergin hissettim ve (Lima) şunu gördü," dedi Yang. "Bana atmosferin tadını çıkarmamı ve kucaklamamı söyledi. Bana bir arkadaş ve bir baba gibi geldi.”

DAHA FAZLA: Seong-Beom Na, MLB’de parlayacak bir sonraki Koreli ithalatçı mı olacak?

Bu arada, Lima da mücadele etti. 

1999’da Astros ile All-Star olan ve 2004 NLDS’deki güçlü Cardinals dizisini kapatan aynı sürahi değildi. En son 2006’da Mets forması giymişti (0-4, 9,87 ERA 4 başlangıçta) ve 2007 sezonunu Meksika Ligi’nde Saraperos de Saltillo ve Dominik Kış Ligi’nden Aguilas Cibaenas ile geçirdi.

KBO’da yabancı oyuncuların sezonun başından sonuna kadar ana anahtarlardan biri olarak katkıda bulunmaları bekleniyor. Ne yazık ki Kia ve Lima için, KBO vurucuları onun azalan eşyalarını yakalamakta hiç sorun yaşamadı. Beş maçta 7.43 ERA ve 0-2’lik bir rekor yazdıktan sonra Nisan ortasında küçüklere gönderildi. Ekip, Lima’nın yerini alması için Amerika Birleşik Devletleri’ne bir izci gönderdiğinde, kısa süre sonra onun kesildiğine dair söylentiler ortalıkta dolaşmaya başladı.

Lima, küçüklerde de iyi bir performans göstermedi ve altı vuruşta dokuz vuruş ve üç koşuya izin verdi. Ancak Tigers, ona 9 Mayıs’ta Woori Heroes’a karşı bir başlangıç ​​vererek tasmasını uzatmaya karar verdi. Lima, ilk galibiyetini kazanmak için yeni şeyler denemeye kararlıydı. Başlangıç ​​için hazırlanırken Yang’ı çağırdı ve bir sonraki maçında giyebilmesi için genç solcudan şapkasını istedi.

Yang, « Batıl inançlara gerçekten inanmam ama ‘Dostum, gerçekten, gerçekten kazanmak istiyor’ gibi hissettim, bu yüzden onu giymesine izin verdim, dedi.

Görünüşe göre işe yaradı, çünkü Lima, Yang’ın şapkasını takarken ilk KBO galibiyetini aldı. Tigers 12-1 kazanırken Kahramanlara karşı sadece iki vuruş ve bir yürüyüşe izin verirken yedi golsüz vuruş yaptı. Maç sonrası röportajda, Lima şapkasını çıkardı ve dedi ki, "Bu benim şapkam değil. Bu 37 numaranın (Yang) şapkası. Ben de ‘bırak kullanayım’ dedim."

Yang, “Benden bahsettiği için çok minnettar hissettim” dedi.

Lima, Tigers için iki tane daha kazanmayı başardı, ancak performansı onu Kia üniforması içinde tutmaya yetmedi. Ligi altıncı sırada tamamlayan (sekiz takım arasından) Tigers, rotasyon güncellemesine ihtiyaçları olduğuna karar verdi ve 3 Temmuz’da Lima ile bağlarını kopardı.

Yang, « Dürüst olmak gerekirse, çok fazla numarası olmadığı için, kafamın derinliklerinde bizimle uzun süre kalmayacağından şüphelendim » dedi. « Bu yüzden internetten ‘Lima Time’ yazan bir kolye sipariş ettim çünkü gerçekten gidecekse onu hediye etmek istedim. »

Yang’ın önsezisine rağmen, Lima’nın ayrılışı aniden ve tantana olmadan geldi.

« Beyzbol sahasına geldiğimde Lima’nın dolabında kelimenin tam anlamıyla hiçbir şey yoktu. Temiz boştu,” dedi Yang. “O zaman, buna gerçekten içerlemiştim. Arkadaşım ve babam gibi anlaştıktan sonra vedalaşmadan gitti. Kendimi gerçekten boş ve kalbim kırık hissediyordum ama kendimi de onun yerine koymalıydım. Aynı zamanda ona o kolyeyi verememek beni çok üzdü.”

O sırada Yang’ın Lima ile iletişim halinde kalmasının hiçbir yolu yoktu. Bu, KakaoTalk öncesi (yerliler ve yabancılar arasında yaygın olarak kullanılan popüler bir Kore mesajlaşma uygulaması) dönemiydi.

Yang, “O gittikten sonra onunla hiç iletişim kuramadım” dedi. « Takım tercümanı bana Dominik Ligi’nde oynadığını söyledi ve oradan bazı görüntüler gösterdi. Hepimizin ondan (Kore’de) gördüğümüz coşkuyla oynuyor gibiydi.”

DAHA FAZLA: Eski MLB sürahi Kore liginde kendini yeniden icat etti

Lima’nın profesyonel oyuncu olarak son sezonu, 2009 yılında bağımsız Edmonton Capitals’ın bir üyesi olarak geçti. 23 Mayıs 2010’da Pasadena, California’daki evinde kalp durmasından öldü.

Lima’nın 37 yaşında ani ölümü, taraftarlar ve takım arkadaşları arasında ne kadar sevildiğiyle birleşince beyzbol dünyasında bir şok dalgası yarattı. Özellikle Yang için kişiseldi.

3.15 ERA bedava book of ra oyna ile 12-5’e gittiği ve Tigers’ın 10. Kore Serisi unvanının ayrılmaz bir parçası olduğu 2009 sezonundan sonra Kia Tigers için temel bir başlangıç ​​atıcısı haline gelmişti.

Yang, « Takımın başlangıç ​​atıcısı oldum ve (Lima) buradayken olduğundan daha iyi atış yaptığımı göstermek istedim » dedi. “Ona bu kadar büyüdüğümü göstermek istedim. Artık daha iyi bir atıcıyım. »

Lima’nın 2 Haziran 2010’daki ölümünden bir haftadan biraz fazla bir süre sonra Yang, kariyerindeki ilk tam oyun kapatma için Samsung Lions’u 129 adımlık bir çabayla boşa çıkardı. MBC ESPN ile oyun sonrası röportajı sırasında, yayıncı Myeong-Jae Han, Yang’a « Şu anda en çok kimi düşünüyorsun? » diye sordu.

Yang hemen cevap verdi: “Jose Lima."

Yang sağ gözünün yakınındaki bir şeyi sildi ve sesi titremeye başladı.

« Şu anda cennete gitti ve buradayken bana çok yardım etti, » dedi duygularını bastırmaya çalışarak.

Başka bir yayıncı, “Onunla çok fazla bağınız varmış gibi görünüyor” dedi.

"Evet," dedi Yang.

"Onunla ilgili nasıl bir anınız var?” dedi Han.

Yang titrek bir sesle cevap verdi: “İkinci sınıftaki genç bir oyuncu olarak kendimi yalnız hissettiğimde, Lima bana çok yardımcı oldu ve sahada eğlenceli bir zihniyete sahip olmamı söyledi. Ondan çok şey öğrendim ve kendimi şu anda bu yere götürmeme yardımcı oldu.”

« Görünüşe göre Jose (Lima), bu geceki harika gezini izlediğin için mutlu." Han, görüşme sona erdiğinde söyledi.

(Hyeon-Jong-Yang’ın izniyle) https://images.daznservices.com/di/library/sporting_news/b9/d7/hyeon-jong-yang-hat-ftr-070617jpg_ek0gqngo8fh61dx3xx4agdg2f.jpg?t=417066901&w=500&kalite=80

Hyeon-Jong-Yang, şapkasının altına övgüler yazdı. (Fotoğraf Hyeon-Jong-Yang’ın izniyle)

Her başlamadan önce Yang, şapkasının altında listelenen kişilere – Lima, Doo-Hwan Lee ve Dong-Jae Kim – ona göz kulak olmaları için dua etmek için biraz zaman ayırır. 

Bugün Yang, 29 yaşında bir as ve ligdeki en yüksek ücretli atıcılardan biri (2017’de yaklaşık 2 milyon dolar kazandı), 2008’de mücadele eden 20 yaşındaki bir kurtarıcıdan çok uzak bir yol.

2010 yılında, Guangzhou Asya Oyunları’nda Kore milli takımıyla altın madalya kazanarak zorunlu askerlik hizmetinden muafiyet kazandı. 2015’te Yang, ERA’da 184,1 IP’de 2,44 puan ve 8.14 SAVAŞ kazanırken ligde lider oldu.